Кубок И.Н. Векуа - 2007

Ilya N.Vekua
 

Кубок И.Н. Векуа - 2007. Открытый турнир.

Ilya N. Vekua Memorial Cup. Individual contest.

Last success: 03:17:56, Jimsheleishvili Nika, Tbilisi SU, problem F
Last Submit: 03:18:24, David Tvalchrelidze, SCH_Kutaisi Phys-Math, problem E

PlaceTeam nameA
70/106
B
30/117
C
4/40
D
12/63
E
29/94
F
4/17
G
40/99
TotalTimeDirtSE
1.
Kulikov Egor, Moscow SU
+
0:20
+
0:48
+
2:37
+
1:56
+1
1:31
-
+
0:36
5.800472'07"14%0.60
2.
Jimsheleishvili Nika, Tbilisi SU
+1
0:37
+
0:46
+
2:28
+1
2:14
+2
1:24
+3
3:17
+
0:39
5.600688'19"50%0.65
3.
Petr Mitrichev, Moscow SU
+
0:05
+2
0:20
-3
2:53
+1
0:36
+
0:47
+
2:06
+
0:19
5.400257'01"33%0.60
4.
Tolstikov Aleksey, Belarussian SU
+1
0:41
+1
1:43
+1
3:07
+
2:20
+1
1:31
-
+
0:48
5.200613'10"40%0.60
5.
Bondarenko Natal'ya, Saratov SU
+
0:18
+
1:08
-
-
+
0:44
+
3:10
+
0:52
5.000374'54"0%0.56
6.
Gusakov Alexey, Moscow SU
+
0:18
+
1:17
-2
2:49
+
2:03
+1
0:48
-
+
0:28
4.800296'58"16%0.54
7.
Gozman Dmitry, Altai STU
+
0:15
+1
1:15
-1
0:22
+4
2:12
+
0:36
+1
3:01
+
0:10
4.800452'36"50%0.60
8.
Gatilov Stepan, Novosibirsk SU
+
0:19
+1
0:56
-
+
2:25
+1
1:43
-2
3:13
+
0:34
4.600358'56"28%0.54
9.
Akhmedzyanov Damir, Ufa SATU
+
0:36
+1
1:50
-3
3:04
+
2:51
+
1:27
-
+1
0:52
4.600456'54"28%0.54
10.
Kuz'kokov Vladislav, Novosibirsk SU
+1
0:48
+
1:22
-1
2:48
+2
2:34
+
2:03
-
+
1:04
4.400473'53"37%0.54
11.
Popelyshev Ivan, Moscow SU
+
0:08
+1
0:24
-3
2:13
+3
1:53
+
0:49
-
+
0:35
4.200231'22"44%0.54
12.
Levin Michael, Moscow SU
+2
1:05
+2
0:50
-
+
2:10
+
1:23
-3
3:17
+
0:59
4.200389'11"44%0.54
13.
Iglikov Artem, KazNTU
+
0:08
+1
0:38
-
-7
2:41
+
0:50
-
+
0:20
3.800118'13"20%0.46
14.
Stepanenko Dmitry, Saratov SU
+
0:13
+1
2:03
-
-
+
1:00
-
+1
0:29
3.600227'01"33%0.46
15.
Matov Dmitry, Saratov SU
+
0:26
+2
2:38
-
-5
2:10
+
0:18
-
+
0:33
3.600237'31"33%0.46
16.
Vahe Musoyan, Yerevan SU
+
0:34
-5
2:14
-3
3:06
+
2:46
+1
1:49
-
+1
1:03
3.600374'33"33%0.52
17.
Giorgi Lekveishvili, Tbilisi SU
+
0:42
-3
3:12
+
2:54
-
+1
1:58
-
+1
1:31
3.600426'18"33%0.54
18.
Kolosovsky Maxim, Altai STU
+1
1:40
+2
2:35
-
-
+
1:45
-
+
0:31
3.400392'32"42%0.46
19.
Nazarov Denis, Ufa SATU
+
0:10
+1
2:05
-4
2:58
-4
1:00
+2
1:32
-
+1
0:23
3.200252'06"50%0.46
20.
Rachvelishvili David, Tbilisi SU
+
0:33
+2
2:38
-
-
+1
1:16
-
+1
0:53
3.200321'51"50%0.46
21.
Atuchin Mikhail, Novosibirsk SU
+
0:43
+2
2:01
-
-
+1
2:56
-
+1
1:14
3.200416'18"50%0.46
22.
Klenov Dmitry, Saratov SU
+
0:13
-1
2:34
-
-2
1:34
+
0:49
-
+
0:22
3.00085'13"0%0.41
23.
Zhukov Dmitry, Orel STU
+
0:08
+
1:19
-
-
-3
0:52
-
+
0:20
3.000107'55"0%0.40
24.
Piliposyan Eduard, Yerevan RAU
+
1:00
-1
2:16
-
-
+
2:01
-
+1
1:10
2.800251'10"25%0.41
25.
Sorokin Roman, Novosibirsk SU
+
0:18
+4
2:19
-
-4
3:06
+2
2:03
-
+
0:28
2.800309'50"60%0.46
26.
Butyugin Dmitry, Novosibirsk SU
+
0:24
+2
2:06
-
-2
3:16
+4
2:23
-
+
0:35
2.800329'51"60%0.46
27.
Denisov Victor, Saratov SU
+
0:16
-3
3:10
-
-
+
1:42
-
+2
0:47
2.600167'13"40%0.41
28.
Bakhturin Alexander, Siberian SUTI
+
0:17
-2
2:27
-
-
+1
2:07
-
+1
1:06
2.600211'57"40%0.41
29.
Nikolaev Anton, Siberian SUTI
+
0:21
+2
2:51
-
-
-4
1:48
-
+
0:35
2.600229'04"40%0.40
30.
Bankevich Sergey, SPb SU
+
1:24
+2
2:49
-
-
+1
2:15
-
-4
3:02
2.400389'52"50%0.45
31.
Rati Gelashvili, SCH_Tbilisi Demirel
+
1:27
+1
2:14
-
-
-4
3:14
-
+3
1:11
2.200292'45"57%0.40
32.
Avto Rukhadze, Tbilisi SU
+1
1:52
+2
2:35
-
-
-
-
+1
2:20
2.200408'25"57%0.40
33.
Kilmov Mikhail, Perm SU
+
0:11
-2
1:03
-
-
-4
3:01
-
+
0:26
2.00038'10"0%0.29
34.
Tapyshpan Denis, Siberian SUTI
+
0:20
-2
2:39
-
-
-
-
+
0:55
2.00075'50"0%0.29
35.
Bogdanov Eldar, Tbilisi SU
+
0:32
-
-
-
-4
2:17
-
+
0:46
2.00078'29"0%0.29
36.
Anisimov Dmitry, Novosibirsk STU
+
0:31
-6
2:52
-
-4
3:10
-
-
+
0:47
2.00079'04"0%0.29
37.
Besarion Barabadze, Kutaisi STU
+
0:48
-
-
-
-
-
+
3:12
2.000241'12"0%0.29
38.
David Tvalchrelidze, SCH_Kutaisi Phys-Math
+
0:42
-4
1:51
-
-
-4
3:18
-
+1
1:08
1.800111'20"33%0.29
39.
Nalivaiko Pavel, Moscow SU
+
0:39
-1
2:45
-
-
-3
3:13
-
+1
1:24
1.800124'05"33%0.29
40.
Vasilevsky Kirill, Novosibirsk SU
+
0:15
-
-
-
-4
2:55
-
+2
1:26
1.600101'14"50%0.29
41.
Popryga Ivan, Siberian SUTI
+
0:40
+2
2:02
-
-
-
-
-1
2:57
1.600163'01"50%0.36
42.
Shalaru Igor, Siberian SUTI
+
0:21
-
-
-
+2
2:53
-
-
1.600194'59"50%0.37
43.
Olenchenko Ivan, Altai STU
+
0:34
+2
3:08
-
-
-
-
-
1.600222'57"50%0.36
44.
Akaki Mamageishvili, Tbilisi SU
+
1:19
+2
2:34
-1
2:55
-
-
-
-
1.600233'54"50%0.36
45.
Ivanov Sergey, Siberian SUTI
+
0:27
-
-
-2
2:18
-
-
-2
1:08
1.00027'35"0%0.10
46.
Armen Tsirunyan, Yerevan RAU
+
0:39
-
-
-
-3
2:53
-
-
1.00039'46"0%0.10
47.
Bakh Victor, Siberian SUTI
+
0:44
-
-
-
-
-1
0:24
-3
2:57
1.00044'10"0%0.10
48.
Alexeev Alexander, Novosibirsk SU
+
0:45
-4
1:19
-
-1
1:42
-
-
-
1.00045'18"0%0.10
49.
David Haykazyan, Yerevan SU
+
0:52
-
-
-
-
-
-
1.00052'46"0%0.10
50.
Otmorsky Sergey, Altai STU
+
0:58
-
-2
1:28
-1
3:03
-
-
-
1.00058'52"0%0.10
51.
Lasha Tavartkiladze, Batumi SMA
+
1:00
-
-
-
-
-
-
1.00060'47"0%0.10
52.
Artur Kobelyan, Yerevan SU
+
1:03
-3
3:12
-
-
-
-
-
1.00063'22"0%0.10
53.
Rezo Khurtsilava, Tbilisi SU
+
1:10
-
-
-
-
-
-6
3:11
1.00070'50"0%0.10
54.
Managadze Irakli, Tbilisi SU
+
1:24
-
-
-
-
-
-
1.00084'42"0%0.10
55.
Giorgi Shkhvatsabaia, Sokhumi br. of TbSU
+
1:45
-
-
-
-
-
-
1.000105'47"0%0.10
56.
Ilia Esartia, Tbilisi IBSU
+
1:45
-1
1:47
-
-
-
-
-
1.000105'57"0%0.10
57.
Mamuka Mgebrishvili, Tbilisi IBSU
+
1:55
-1
2:16
-
-
-
-
-
1.000115'34"0%0.10
58.
Zakharov Roman, Samara SAU
+
2:40
-
-
-2
1:06
-
-
-3
2:12
1.000160'42"0%0.10
59.
Kovchin Dmitry, Novosibirsk SU
+
0:09
+5
2:56
-
-
-3
3:12
-
-
1.000186'10"71%0.36
60.
Kocharin Alexander, Novosibirsk SU
+1
1:00
-
-
-
-
-
-1
2:12
0.80060'36"50%0.10
61.
Levon Haykazyan, Yerevan SU
+1
1:13
-1
2:24
-
-
-
-
-1
2:59
0.80073'45"50%0.10
62.
Andrey Lutsenko, Tbilisi SU
+1
1:31
-2
2:06
-
-
-3
3:17
-
-
0.80091'42"50%0.10
63.
Armen Arabkhanian, Sokhumi br. of TbSU
+1
1:37
-
-3
2:22
-
-
-
-
0.80097'59"50%0.10
64.
Hovhannisyan Vachagan, American U of Armenia
+1
2:52
-
-
-
-
-
-
0.800172'11"50%0.10
65.
Vashhegin Roman, Kaliningrad SU
+2
0:28
-
-
-
-
-
-2
1:04
0.60028'00"66%0.10
66.
Sikerin Andrey, Altai STU
-
-
-
-
-
-
+3
0:32
0.40032'33"75%0.49
67.
Rostom Nebieridze, Kutaisi STU
+3
2:06
-
-
-
-
-
-5
3:13
0.400126'20"75%0.10
68.
Artak Yenokyan, American U of Armenia
+3
2:08
-
-5
3:07
-
-
-
-
0.400128'20"75%0.10
69.
David Nikogosyan, Yerevan SU
+3
2:30
-
-
-
-
-
-
0.400150'31"75%0.10
70.
Sharadze Amiran, Batumi SU
+4
2:48
-
-
-1
3:17
-
-
-
0.200168'13"80%0.10
71.
Shalva Janelidze, Kutaisi STU
+4
3:15
-
-
-
-
-
-
0.200195'54"80%0.10
72-78.
Rogatnev Sergey, Siberian SUTI
-
-
-2
0:22
-5
2:59
-
-3
1:59
-
0.0000'00"0%0.00
72-78.
Babin Mikhail, Moscow SU
-1
0:33
-
-1
2:02
-
-2
2:33
-
-4
2:57
0.0000'00"0%0.00
72-78.
Zaven Grigoryan, Yerevan RAU
-
-
-
-
-
-
-4
3:07
0.0000'00"0%0.00
72-78.
Levan Kimadze, Tbilisi IBSU
-3
3:17
-
-1
1:35
-
-
-
-
0.0000'00"0%0.00
72-78.
Rozhenko Sergey, Novosibirsk SU
-1
1:25
-1
0:42
-
-
-1
3:18
-
-
0.0000'00"0%0.00
72-78.
Julia Meladze, Tbilisi SU
-
-
-
-
-
-
-1
3:15
0.0000'00"0%0.00
72-78.
Aram Datyan, Yerevan SU
-
-
-
-
-1
2:33
-
-
0.0000'00"0%0.00
Submits sent:1061174063941799536
Accepted:70
(66%)
30
(25%)
4
(10%)
12
(19%)
29
(30%)
4
(23%)
40
(40%)
189
(35%)
Dirt:31
(30%)
44
(59%)
1
(20%)
11
(47%)
22
(43%)
4
(50%)
22
(35%)
135
(41%)
Wrong Answers:34
(32%)
53
(45%)
34
(85%)
32
(50%)
61
(64%)
8
(47%)
19
(19%)
241
(44%)
Time Limits:0
(0%)
30
(25%)
2
(5%)
4
(6%)
1
(1%)
3
(17%)
25
(25%)
65
(12%)
Run-Time Errors:2
(1%)
4
(3%)
0
(0%)
6
(9%)
3
(3%)
0
(0%)
11
(11%)
26
(4%)
Presentation Errors:0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
Memory Limits:0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
9
(14%)
0
(0%)
2
(11%)
4
(4%)
15
(2%)